logo

Tekkeköy Kabaceviz Şelaleleri

Samsun’a uzaklığı 39 km, Tekkeköy ilçe merkezine uzaklığı 25 km olan Kabaceviz Şelaleleri bölgenin görülmeye değer turizm alanlarındandır.

Üç aşamalı şelaleler birleşiminden oluşan gezi, trekking, hiking ve foto safari için çok uygun olan alan yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. İkinci kademede yaklaşık 60 m. su düşümü olan şelale de ağustos ayı sonuna kadar su akışı bulunmaktadır. Bölgede tabiatı bozmamak için doğal güzelliklere yönelik herhangi bir fiziksel çalışma yapılmıyor. Köye ulaşmak için yol tarifi şöyledir; Samsun>Tekkeköy>Aşağıçinik>Büyüklü>Sarıyurt>Yağbasan>KABACEVİZ

Herhangi bir Akdağ faaliyeti ile ilgili bilgilendirme metni…

08.30’ da Atakent’ teki kulüp binamızdan araç hareket edecektir. Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu arkasındaki sahil yolundan, saat 09.00’ da Tekkeköy’ e hareket edilecektir. Yaklaşık 1,5 – 2 saatlik yürüyüşün sonunda Kabaceviz Köyü’ ne ulaşılacak ve burada çay molası verilecektir. Hemen ardından yürüyüş başlayacak ve 1,5 saatlik yürüyüşün sonunda Şelalelere ulaşılacaktır. Şelale etrafı yüründükten sonra yemek molası verilecektir. Kamp ateşi yakılacağı için pişirilebilecek yemekleri de yanınızda getirebilirsiniz. Yanınızda, 1- 2 litre su mutlaka bulundurunuz. Yağmur ihtimaline karşı yağmurluk ve yedek kıyafet bulundurmanızda fayda olacaktır. Saat 18.00-19.00 gibi Samsun’ a dönülmüş olunacaktır.

  • PAYLAŞ